CROSSDOCK Extraliga

Kert Park se podruhé ujal vedení ve finálové sérii! Hostivař i přes střeleckou převahu prohrála o branku

Finálová série CROSSDOCK Extraligy se za vyrovnaného stavu přesunula o víkendu na Lužiny. Také třetí utkání přineslo napínavý souboj, nakonec rozdílem jedné branky zvítězil Kert Park, který se už zítra může radovat ze sedmého titulu. Hostivař se naopak bude snažit vrátit sérii na své hřiště.

HC Kert Park Praha vs. HBC Hostivař 4:3 (1:1, 2:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 14. Fejfar (M. Kruček, Jágr), 20. Fejfar (M. Kruček), 24. M. Kruček (Mejzlík, Jágr), 33. Pavlík (Vaněk, Zvonek) – 12. Hrabár (Čejka), 27. Kucharčík (Čejka, D. Vaniš), 37. D. Vaniš (Průcha, Diviš).

Střely: 25:41, vyloučení: 4:3, přesilovky: 3:4, využití: 1:1, oslabení: 0:0, diváků: 298.

Před začátkem třetího finálového utkání ještě Kert Park pokřtil nový povrch a státní hymnu zazpívala zpěvačka Monika Absolonová. Poté už následoval souboj o důležitý bod v sérii. V páté minutě měli hosté k dispozici přesilovou hru, která ale příliš dlouho netrvala. Hostivařští hráči si poté zkomplikovali situaci a přes půl minuty hráli ve dvojnásobném oslabení. V něm se ubránili a v další početní výhodě hostů už se skóre měnilo. Tvrdou ránu vyslal z levé strany Jiří Hrabár a ta se zastavila až v síti. Domácí na to odpověděli o necelé dvě minuty později, když v početní výhodě obdržel přihrávku na levý kruh Tomáš Fejfar a pohotovou střelou poslal míček do hostivařské branky.

Za vyrovnaného stavu vstoupily oba týmy do druhé části, kde ve dvacáté minutě otočil skóre druhým gólem Tomáš Fejfar. V další minutě předvedl skvělý zákrok Brykner, když míček zachytil za svými zády. Domácím se ale podařilo navýšit vedení o chvíli později. Nejprve to z těsné blízkosti zkoušel Mejzlík, nakonec našel na levém kruhu Martina Kručka, který už rozradostnil domácí fanoušky. Necelé čtyři minuty před druhou přestávkou snížil Samuel Kucharčík, jenž rychlou střelou zamířil přesně.

Ze třetí třetiny neuběhly ani tři minuty a Jan Pavlík nadvakrát překonal hostivařského gólmana. Jen vteřinu po skončení přesilové hry ve třicáté sedmé minutě vrátil Hostivař do hry střelou z větší vzdálenosti Daniel Vaniš. V závěru si vzali hosté oddechový čas, v poslední minutě odvolali brankáře, ale ani v šesti už se nedotáhli. Kert Park si vedení pohlídal a je jen krok od sedmého titulu. Hostivařští hráči zítra budou bojovat o vyrovnání série.

Stav série: 2:1.

Ohlasy trenérů:

David Kuna (HC Kert Park Praha): Dnešní utkání bylo zase hodně vyrovnané, tentokrát z naší strany dobře odpracované, odbojované a hlavně obrovská obětavost a vůle hráčů pak zápas dotáhnout. Soupeř byl v úvodní části lepší a aktivnější, na některé věci jsme reagovali pomaleji, prohrávali jsme osobní souboje, možná jsme byli i trochu nervózní na balonku. Pak se to ale zlomilo gólem na 1:1, ten nás trochu uvolnil a hlavně se nám povedla druhá třetina, myslím, že tam jsme hráli velice dobře a zápas jsme zlomili na svoji stranu. Jen díky našim hloupým chybám a šťastným situacím jsme pak soupeře vrátili do hry. Strašně si ale vážíme a ceníme, že jsme tomu tlaku na konci odolali a poctivou hrou ubojovali po velmi dobrém výkonu našeho brankáře. Budeme na to chtít samozřejmě zítra navázat a znovu čelit favoritovi. A poděkování patří nejen fanouškům, ale i panu starostovi a paní Absolonové, která přišla zazpívat hymnu, a pan starosta pokřtil povrch, za který jsme rádi, že máme.

Tomáš Ruda (HBC Hostivař): Bude doplněno.