1. liga

Vlčí smečka proti Tygrům na domácí půdě úřadovala! Finálová série je téměř u konce

Finálová série v 1. Lize začala minulý víkend, ale už teď je jasné, že může skončit v nejkratším možném čase. Vlčí smečka si při honbě za pohárem připsala dvě výhry z domácího stadiónu. Teď Ústečanům chybí poslední vítězství. Ani Tygři zatím nenašli způsob, jak zastavit útočnou sílu Severočechů.

Sobota 1. června 2024

Tygři se zmohli na odpor, ale Vlčí smečka měla silný závěr

Vlčí smečka Ústí nad Labem – HBC Tygři Mladá Boleslav 5:2 (2:0,1:2,2:0)

Střely na branku: 24:16, Vyloučení: 6:5, Přesilovky: 2:5, Využití: 2:1, Oslabení: 0:0, Diváků: 111

Branky a nahrávky: 7. Tůma (Strnad), 14. Zdvořáček P. (Faigl, Zdvořáček), 20. Navarra Ro. (Zdvořáček M.), 36. Navarra Ro. (Faigl), 38. Baxa – 27. Řípa (Šindelář), 30. Malina (Řípa, Marušinec)

Finále mělo dobrý náboj nasazení již v prvním klání. Tygři měli od první minuty možnost přesilové hry, ale tu nevyužili. Poté měla více ze hry však Vlčí smečka, která Středočechům ihned ukázala svou sehranost a produktivitu. V čase 06:14 stav zápasu otevřel Tůma, kterému nahrával Strnad. Posléze dostali přesilovou hru i domácí. Ti využili až druhou možnost a od 14. minuty vedli 2:0. Produktivita Vlčí smečky neustávala, protože po pár minutách druhé periody na tabuli svítilo skóre 3:0. Po tomto gólu však Tygři našli vnitřní sílu a do zápasu se vrátili. Ve 27. minutě skóroval Řípa, přičemž početní výhodu 24 vteřin před druhou sirénou zužitkoval Malina. Jednobrankové vedení však hrálo do karet domácí týmu, který trpělivě vyčkal na své šance, které přišly. Druhý gól Romana Navarry Ústečany uklidnil. Vše pečetil v situaci 5 proti 4 Baxa. Vlčí smečka posléze přetavila první zápas do prvního bodu v sérii.

Neděle 2. června 2024

Po dvou třetinách si Vlčí smečka vystřílela druhý bod

Vlčí smečka Ústí nad Labem – HBC Tygři Mladá Boleslav 7:2 (3:1,4:1,0:0)

Branky a nahrávky: 3. Zdvořáček M. (Faigl, Gottfried P.), 4. Navarra Ro. (Zdvořáček M., Faigl), 12. Zdvořáček M. (Navarra Ro., Gottfried P.), 16. Tůma (Zdvořáček P.), 22. Navarra Ro. (Zdvořáček P., Kučera), 23. Navarra Ro., 27. Tůma (Strnad, Gottfried D.) – 6. Řípa (Marušinec, Pišinger), 30. Bydžovský (Erben, Izaj)

Lehce vyostřenější zápas dle vyloučených se hrál ve druhém finále. V tom ale okamžitě úřadovala ofenziva Vlčí smečky. Darovaná přesilovka nepřišla na zmar, ruce nad hlavu ve 3. minutě zvedal Martin Zdvořáček. O půl minuty od prvního gólu udeřil nejlepší střelec play off Roman Navarra, který stál ve správný čas na správném místě. Poté faulovali i Ústečané, což potrestal Řípa. Mladoboleslavský střelec však musel po gólu na trestnou lavici za vysokou hůl. Po návratu se ale provinil stejným prohřeškem, přičemž vyfasoval trest 2+2. V této dlouhé přesilovce síť podruhé rozvlnil M. Zdvořáček. Po první přestávce padl rychlý gól po 51 vteřinách. Přesně mířil Tůma. Za stavu 4:1 se Tygři rozhodli otevřít hru, což bylo logické, když měli na hřišti 5 hráčů a soupeř 3. Avšak tato situace dopadla zcela jinak. Místo snížení si domácí navýšili svůj náskok na 6:1. Ve vlastním oslabení se jim podařilo dvakrát uniknout. V čase 22:00 a 22:49 se dvakrát radoval Roman Navarra, který dovršil hattrick. Vlčí smečka ještě ve 26. minutě přidala jednu trefu. Kosmeticky upravil pouze Bydžovský. Stav 7:2 se v poslední třetině neměnil. Na hřiště však vnikly emoce, které byly rozvířeny několika zbytečnými střety. Horáček a Zajan si tak odnesli tresty 5+OK za rvačku.