Extraliga dorostu

Ve šlágru prvního kola Kelti doma nestačili na Kladno. Nováčci z Dobřan a Písku na body nedosáhli

Na úvod soutěže se brankami nešetřilo. Hned v šesti utkáních padl dvouciferný počet gólů. Nejvíce se střelecky dařilo Svítkovu proti Svitavám. Naopak těsným rozdílem skončilo utkání v Berouně, kde napínavou bitvu ovládlo Kladno. První zápasy za sebou mají také nováčci soutěže z Písku a Dobřan.

Divize východ

Z pražských celků nebodovalo pouze Kovo, Svítkov vstřelil na úvod 11 branek, Letohrad udolal Piráty

Rebelové si z Heřmanova Městce po řádění Kocha s Birčákem přivezli výhru 3:7. Pražané po brankách Adama, Klofáta a Kocha ovládli první dějství, které v poslední minutě pouze korigoval z přesilové hry domácí Peřina. Po změně stran se Ježkům podařilo navázat a zásluhou Marečka s Horálkem srovnali stav utkání. Ve třetí třetině však Koch bleskově zaznamenal druhý gól a k asistenci z úvodu přidal další tři. Jejich adresátem byl pokaždé Birčák, kterému se tak podařilo během necelých sedmi minut nasázet hattrick. Také druhý jmenovaný ozdobil svůj výkon dvěma asistencemi, čímž pomohl svému týmu k hladkému vstupu do nové sezóny.

Vyrovnaný duel mezi Letohradem a Hradcem Králové ovládli domácí Jeleni. Na gól Fišera ze čtvrté minuty odpověděla v samotném závěru první třetiny hostující Rejlová. Ve druhém dějství otočil skóre zápasu Rouha, ale náskok Hradci sebral Martinek o necelé tři minuty později. Fišer pak druhým gólem vrátil vedení na stranu svého týmu. Také skóre třetí třetiny otevřeli hosté. Z přesilové hry vyrovnával Novák, ale vícekrát se Hradec už prosadit nezvládl. Ve 41. minutě rozhodl čtvrtou brankou útočník Schwach, který následně upravil skóre gólem do prázdné branky na konečných 5:3.

Svítkov ve Svitavách potvrdil roli favorita a svého soupeře deklasoval 1:11. Už během první třetiny hosté nasázeli domácím nepopulárního bůra. Činil se zejména Jánský, který k vedení Svítkova přispěl dvěma góly a asistencí. Mezi střelce se zapsali také Hospr, Svoboda a Pospíšil. Poslední jmenovaný nasázel po změně stran ještě hattrick. Rychle poté se gól podařilo vsítit také Sršňům. Letošní střelecký účet Svitav otevřel Červený. Ani to ale nepoznamenalo ofenzivní choutky hostí, za které navýšil vedení Korel. Ve třetí třetině se ještě prosadili Kňava a Kantorová.

Gólové hody proběhly také v Hostivaři, kde si domácí poradili s Kyjovem. Lépe do utkání vstoupili hosté, když ve čtvrté minutě skóre otevřela Procházková. O vyrovnání se ve dvanácté minutě postaral hostivařský kapitán Michek. Druhá třetina probíhala zcela v režii domácích. Adam Michek přidal ještě hattrick, dále se prosadili také Prokop Janšta a Filip Skála. Střeleckou podívanou před druhou třetinou uzavřel dvěma góly Hradil. Rezignovaný Kyjov se na odpor nezmohl ani v závěru utkání, kdy Hostivař pouze upravila skóre na konečných 10:1. Výhru domácích korunovali svými trefami Hrodek s Coufalem.

Kovo výhru zbylých pražských celků nenapodobilo. Z Brna si naopak odvezlo debakl 9:1. První branku utkání vsítil domácí Hlavásek. Druhým střelcem utkání byl hostující Píša, bohužel pro Kovo ale také posledním. Do konce třetiny se prosadili Brázdil, Moravský a Bár. V následující patnáctiminutovce završil Bár hattrick, druhý zásah přidal Moravský a svými góly navýšili vedení Buldoků také Blaha s Kočaříkem. Poslední slovo si vzal ve třetí třetině opět Bár, pro kterého to byl už pátý kanadský bod v utkání. Buldoci vysokou výhrou uzavřeli program prvního kola.

Divize západ

Kladno vyloupilo Beroun, nováčci na favority nestačili, derby ve prospěch Budějovic a Suchdolu

Nováček soutěže z Dobřan při premiéře nestačil na Jindřichův Hradec. Olympu k vítězství pomohlo zejména produktivní útočné duo Bohumil Launa a Jan Kandra. Skóre otevíral v osmé minutě Launa a na další změnu skóre se čekalo do druhého dějství. V něm početní výhodu využil domácí Sloup a vyrovnávací brankou otevřel střelecký účet Dobřan v Extralize dorostu. Závěrečná třetina nabídla osmigólovou přestřelku. Během necelých pěti minut Sloup zkompletoval hattrick, na druhé straně podruhé udeřil Launa a gólu se dočkal i Kandra. Ten postupně přidal ještě další tři branky, čímž rozhodl o vítězném vstupu Jindřichova Hradce do nového ročníku. Za Dobřany v mezičase snižoval Poslední, ale více gólů už do branky Olympu neprošlo a Západočeši se tak museli spokojit s prohrou 4:6, a to i přes masivní střeleckou převahu.

Jihočeské derby mezi Českými Budějovicemi a Prachaticemi vyznělo lépe pro domácí Pedagog. K vítězství své mužstvo nasměroval ve 13. minutě Vrzák, jakožto jediný střelec první třetiny. Ve druhém dějství navázal Ambož a třetí gól přidal Urzedovský. Ve 26. minutě přišla řada také na Prachatice, když Randák snížil na rozdíl dvou branek. Bleskovým nástupem do závěrečné třetiny sebraly Budějovice svému soupeři zbytek nadějí. Už třicet sekund po úvodním vhazování potrestal vyloučení Horalů Švec a za dalších jedenáct vteřin přidal druhý zásah v utkání Vrzák. Švec pak obstaral i závěrečnou branku svého týmu a o vítězi bylo téměř rozhodnuto. Nakonec Pedagog zvítězil 6:3. Otřeseným hostům v závěru ještě pomohly ke snížení dvě využité přesilové hry, z kterých v obou případech těžil Stöhr.

Z dramatického duelu favoritů v Berouně vyšlo vítězně Kladno. Před domácím publikem se jako první prosadil Šlechta. Hosté si schovali první zásah na úvod druhého dějství, kdy vyrovnával Franc. Ve 25. minutě skóre otočil Šimon Drechsler, na což musel po změně stran reagovat domácí Buroň. Rozhodující branku na 2:3 vsítil ve 39. minutě Dalibor Paták. Kladno tak hned v prvním kole triumfovalo nad účastníkem loňského finálového turnaje a ukázalo, že je hladové po úspěchu.

Střet ústecké Elby s nováčkem z Písku překvapení nenabídl. Obhájce bronzové medaile z Ústí nad Labem si s chutí zastřílel a na domácí půdě zvítězil vysoko 7:1. Jistý nástup do první třetiny přinesl Severočechům hned tři branky během necelých šesti minut. Nejprve se prosadil Šimic, vzápětí přišel Machův zásah a následnou přesilovou hru zužitkoval Losos. Po změně stran se mezi střelce přidali také Pavlík s Jandou. Závěrečnou třetinu odstartovala další využitá přesilovka. Tentokrát se radoval Sojčík. První branky v novém prostředí se nakonec dočkal i Písek. V jeho barvách korigoval výsledek Vittek. Poslední slovo si pak vzala zpátky Elba. Sedmým střelcem domácích byl Jakub Doubrava, který uzavřel výhru svého mužstva.

Další jihočeskou přestřelku ovládl Suchdol. Blatné na výhru nestačilo ani šest branek. Datlům se podařilo vstoupit do utkání lépe a po dvou gólech Dokoupila cítili šanci na úspěch. Suchdol napravoval inkasování ve vlastní početní výhodě a brzy také přesilovou hru využil. Autorem snižující branky byl Vrchota. Ten po změně stran využil i druhou přesilovku a vyrovnal skóre utkání. Následně dvěma trefami strhl vedení na stranu Suchdolu Jakub Krása. Ani další vyloučení na straně Datlů se neobešlo bez trestu. Vrchota využil výhodu i napotřetí a zkompletoval hattrick. Naději Blatné vystřelil Gutwirth, ale brzy nato přidal Vrchota svůj čtvrtý gól. Ještě před druhou sirénou využila přesilovou hru také Blatná, když se prosadil Červenka. Ve třetí třetině pak přidaly oba týmy po dvou brankách. O vítězství Suchdolu 8:6 rozhodl dvěma góly Eduard Dráb. Blatné nepomohla ani korekce ze strany Kvardy, ani Červinkův druhý přesilovkový gól z poslední minuty.