Extraliga juniorů

Tříbodového zisku dosáhly týmy Pardubic, Berouna a Plzně. Vždy rozhodly třetí třetiny.

Extrémní počasí zasáhlo i juniorskou soutěž. V Brně se odložil zápas proti Ježkům, Kert Park zase nepřijel na Svítkov, přesto nebyla nouze o napínavé duely. Pardubice bojovaly v Ústí nad Labem, Beroun válčil s Kladnem a do Hostivaře vyrazila Plzeň. Všechna utkání skončila rozdílem jediné branky.

Ústecká Elba nestačila ani na druhé pardubické mužstvo a po dvou kolech zůstává bez výhry

Po neúspěchu v prodloužení na půdě Svítkova se Ústí střetlo s pardubickou Alfou, která v prvním kole proti Plzni nedosáhla ani na bod. Napínavá sobotní bitva příliš gólové radosti nenabídla, a to i přes 37 střeleckých pokusů ze strany domácích a 23 střel od pardubických hráčů. Hvězdami tohoto zápasu byli spíše brankáři. Hostující Trnečka dokonce udržel čisté konto. Ústecký Norek inkasoval pouze jednou, bohužel pro jeho tým se jednalo o rozhodující zásah celého utkání. Po dvou bezbrankových třetinách vystřelil tři body Pardubicím ve 41. minutě Filip Kamaryt. Předloňský šampion tak ze dvou kol vytěžil pouhý jeden bod. Vylepšit statistiku se pokusí příští víkend na Lužinách proti Kert Parku.

Kladnu se v Berouně podařilo dvakrát vyrovnat, potřetí už Kelti vedení udrželi a berou tři body

Druhý sobotní zápas nabídl vyrovnaný souboj na půdě Berouna. Pro oba týmy to byl vstupní test do nového ročníku a úspěšněji začali domácí. Ve čtvrté minutě otevřel skóre utkání Krbec. Kladno drželo tempo a v osmé minutě vyrovnal Novák. Dále se skóre měnilo ve druhém dějství. Opět to byli Kelti, kdo se ujal vedení. Tentokrát jim k tomu pomohla přesilová hra, kterou využil Šlechta. Také před druhou přestávkou se Rysům podařilo vyrovnat, postaral se o to Schönherr. Rozhodující trefa domácího týmu přišla ve 41. minutě z hokejky Štěpána Babky. Kladno tak nenapodobilo úspěch dorostu a na první body si bude muset počkat minimálně do zápasu proti Svítkovu.

Přesilovky rozhodly duel v hlavním městě, Hostivař těsně nestačila na Plzeň

Poslední ze tří šlágrů sobotního kola se odehrál v Hostivaři mezi domácími a Plzní. Zatímco A-tým Mečounů odjížděl s nepříznivým výsledkem 0:5, junioři připravili divákům mnohem napínavější podívanou. Na gól se muselo čekat až do druhé třetiny. V 16. minutě rozvlnil síť jako první David Štulc. Za Hostivař ve 23. minutě reagoval Lukáš Městka. Rozhodující branku vsítil ve 38. minutě Jakub Chán. Všechny tři branky padly při početní výhodě, naopak ve hře tři na tři nikdo vstřelit nedokázal. Z toho ve výsledku těžila Plzeň, která po venkovní výhře 1:2 usedla na první místo ligy.