Extraliga dorostu

Obhájce titulu z Plzně v prvním utkání rozstřílel Suchdol. Letošní premiéru zvládly také Pardubice.

Do soutěže se vítězně zapojily už i týmy Pardubic a Plzně. Úřadující mistr na úvod nasázel 15 branek. Kladno jich Dobřanům připravilo dokonce 20 a posunulo se do čela divize. Zastříleli si také hokejbalisté Blatné, Berouna a Ústí nad Labem. Další zápasy byly odloženy z důvodu divokého počasí.

Divize východ

Pardubice uhájily těsný náskok proti návštěvě z Hostivaře, zbylá klání neumožnilo počasí

Deštivý víkend měl za následek odložení zápasů v Letohradu, Hradci Králové i ve Svitavách. Ve východní divizi tak nastoupil pouze dorost Hostivaře v Pardubicích. Náročný nedělní výjezd nakonec nepřinesl Pražanům ani bod. Domácí za výhrou nastartovala úspěšná první třetina, kterou v přesilové hře načal Chýle po necelých šesti minutách hry. Za dalších pět minut navýšil vedení Kupka a dvě minuty před koncem přidal další branku Chýle. I do druhého dějství lépe vstoupily Pardubice, když se po šesti minutách prosadil Landsman. Další branka přišla už z řad Hostivaře. Postaral se o ni kapitán Adam Michek, ale ani ne minutu po jeho trefě přišel další zářez do branky hostí. Střelecký účet domácích uzavřel Lukošik. Ke konci třetiny hosté zabrali a dvěma góly vystřelili naději pro závěrečný tlak. Nejprve početní výhodu využil Hradil, v poslední minutě pak navazoval Otras. Třetí třetinu také ovládla Hostivař, když další přesilovku zužitkoval Skála. Vyrovnávací branku se však Pražanům dát nepodařilo, a na půdě Pardubic podlehli těsně 5:4.

Divize západ

Trojice favoritů nasázela dvouciferný počet branek, minulá zaváhání napravil Beroun i Blatná

Na západě nevlídné podmínky žádné utkání nenarušily, a napravit tak prohru z prvního kola mohla například Blatná v domácím utkání s Českými Budějovicemi. Jihočeské derby odstartoval gólem v deváté minutě domácí Dokoupil. Další branky si Blatná schovala do zbytku utkání, naopak hostující Maršálek stihl před odchodem do šaten vyrovnat. Skóre druhé třetiny také jako první změnil Dokoupil. I v tomto případě přišla rychlá odpověď, když vyloučení Datlů potrestal Švec. Vzápětí přišla rozhodující branka celého utkání a postaral se o ni domácí Podlešák. Ve třetí třetině totiž Pedagog už vsítit nedokázal, naopak čtyřikrát inkasoval a odjel s výpraskem 7:2. K debaklu zavelel hned po startu závěrečné patnáctiminutovky Šimánek a o sedm minut později zvyšoval Bulka. Poslední slovo si vzal Kvarda, který dvěma trefami dotáhl vysoké vítězství svého týmu.

Kladno nováčka z Dobřan nešetřilo a doma nasázelo 20 branek. V porovnání s prvním kolem čekala na Dobřany mnohem náročnější zkouška. Už v první třetině se Rysům podařilo diktovat tempo a odskočit na rozdíl tří branek. Postarali se o ně Paták, Lokvenc a Navrátil. Ve druhé třetině přidali domácí hned šest zásahů. Lokvenc s Patákem se radovali podruhé, Navrátil zkompletoval hattrick a dvěma trefami přispěl také Drechsler. V závěru třetiny Dobřany alespoň snížily náskok soupeře. Přesilovku využil Poslední a těsně před druhou sirénou navázal Ingrisch. Hosté vstoupili do závěrečné části druhým zaváháním při vlastní početní výhodě, po kterém hattrick završil také Drechsler. Vyloučení domácích nakonec stihl potrestat Novák, ale jednalo se o poslední branku Dobřan. Po zbytek utkání Kladno přidávalo jeden gól za druhým, až se zastavilo na konečném výsledku 20:3. Mezi střelce se přidali Lovětínský, Schnaubelt, Pulec a Mašek. Dalibor Paták zakončil zápas s neuvěřitelnými deseti kanadskými body.

Beroun odčinil porážku z prvního kola a vyloupil Prachatice. Na nic se nečekalo a už po třech minutách navštívil míček obě sítě. Za Kelty otevíral skóre Galanda, vyrovnávacím gólem odpověděl Novák. Zbytek třetiny jednoznačně ovládli hosté. Vedení Berouna vrátil Smejkal, ve vlastním oslabení navýšil vedení Hasal a ke konci třetiny pokořili gólmana soupeře ještě Pachner s Holovským. Domácím se podařilo snížit ve 26. minutě opět z hokejky Nováka, i druhé dějství ale nakonec ovládli Kelti. V posledních třech minutách se prosadili Šlechta a Šafra. Ve třetí třetině se měnilo skóre pouze jednou. Na konečných 2:8 upravil berounský Jílek.

Jindřichův Hradec nebyl pro Elbu výraznou překážkou. Hokejbalisté Ústí nad Labem zvítězili pohodlně 4:10, přestože úvodní třetina skončila nerozhodně. Na gól hostujícího Doubravy pohotově zareagoval při početní výhodě domácí ostrostřelec Jan Kandra. Druhým gólem pak dokonce po změně stran otočil skóre zápasu. S nepříznivým stavem brzy zahýbali Janda a Matěj Šimic, naděje domácích však i napotřetí udržel Kandra, když zkompletoval už druhý letošní hattrick. Druhá polovina utkání už byla pevně v rukou ústecké Elby. Do druhé přestávky se prosadili Pankratz, Mach a podruhé Janda. Po příchodu z kabin otevřel skóre třetí třetiny hostující Kuziv, po kterém se prosadil také Vojta Šimic. Poslední trefu Olympu obstaral Launa, ale Ústí se už nenechalo rozhodit. Druhý zásah přidal Lukáš Mach a desátou brankou zaokrouhlil Losos necelé čtyři minuty před koncem.

Sílu Plzně v nové sezóně pro začátek okusil Suchdol nad Lužnicí. Obhájce loňského titulu vstoupil do soutěže jako poslední a svému prvnímu soupeři nadělil velkolepých 15 branek. Dominanci Mečounů potvrzuje i statistika střeleckých pokusů. Plzeň vyslala na branku soupeře celkem 57 střel, zatímco Suchdol ohrozil domácího Sýkoru pouze pětkrát, navíc bez úspěchu. Favorit rozložil své střelecké snažení perfektně mezi třetiny, které shodně skončily výsledkem 5:0. V úvodu se na střeleckou listinu dvakrát zapsal Kozák, po jednom gólu přidali Ptáčník, Fiala a Kořínek. Prostřední část nabídla gólovou radost Bergera, Sinkuleho a Stránského. Druhým zásahem se navíc prezentoval Fiala i Kořínek. Závěr zápasu dvěma góly a dvěma asistencemi ovládl Kristián Zelinger. Prosadil se také Navrátil, druhou branku přidal Sinkule a střelecký účet uzavřel Tyr. Plzeň tak vykročila za obhajobou dorosteneckého titulu suverénní výhrou 15:0, čímž vyslala jasný vzkaz, že se s ní musí znovu počítat.